Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlkodlaci

Vlkodlaci jsou strašně zajímavá stvoření.Spousta lidí tvrdí,že neexistují.Ale proč?Proč by Vlkodlaci nemohli existovat?Oni si myslí,že není možné aby se člověk proměnil při záři úplňku.Ale vždyť spousta lidí je ovlivněna úplňkem.Někteří nemohou spát,nechutná jim nebo se osypou vyrážkou,tak proč by se nemohli změnit?
Moje vysvětlení Vlkodlaků:
Vlkodlaci existují.Ale asi ne v takové podobě jako je známe z filmových pláten.Podle mě je Vlkodlak člověk,který je ovlivněn úplňkem a mění se.Ovšem nemusí se jednat o proměnu tělesnou,ale o proměnu vnitřní-duše.Člověk se za záře úplňku dostává do určitého stavu,ve kterém se nemůže ovládat.A to tím způsobem,že dělá věci,které by nikdy neudělal.Nejčastějším příkladem se uvádí vražda a to třeba nejlepšího přítele.Vlkodlak v tomto stavu může vydávat nadlickou sílu a až o desítky procent zlepšení smyslů(zejména sluchu nebo čichu).Prostě se změní ve ,,vlka".,,Vlka",který v něm celou noc vládne a nutí ho ke strašným věcem.
Ale proč zrovna vlk?Ano uvádí se spousta druhů dlaků jak třeba Medvědodlaci, Tygrodlaci a jiní.Ale podle mě je tohle už pouhý výmysl,přisouzení vzhledu podle kraje či kultury.A vlka mu přisoudili už hodně dávno.Bylo to kdysi ve středověku kdy se Vlkodlaci začali objevovat.Podle mě bylo dost možné,protože základním zdrojem potravy bylo zemědělství a chov dobytka.Což znamenalo spoustu statků na kraji vesnic.A je možné,že Vlkodlak při úplňku byl schopný zabít a roztrhat ovci.To dělali jen vlci.Proto možná podoba vlka.
Určitě v tomto tématu budu někdy pokračovat,ale pro dnešek je to vše.Obrazek


Vlkodlaci si zaslouží obdiv,ne vidlemi do zad! 

Náhledy fotografií ze složky


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

........

(oslík, 13. 6. 2008 14:57)

jé čau eliško. Já myslim že vlkodlaci sou super ale nebezpečný =D

Odpověď

(Eliška, 12. 1. 2008 17:45)

Viděla a teda je to hodně jako pohádka,ale je to pěkný =0)
Dívali jsme se na to se školou(při AJ takže anglicky :-! )a já u toho usmula,ale konec jsem viděla! =0)

bagr..mne nic mě nenapadá:P

(Floyd, 8. 1. 2008 19:39)

No, "vlkodlaci", nebo to, z čeho tenhle fenomén vzniknul, opravdu existujou a to je vědecky potvrzený. Je to taková nemoc, řiká se jí lykantropie (akorát nevim, jaký je i po l) o tý nemoci toho taky moc nevim, prostě se akorát člověk ovlivňuje úplňkem a chová se prostě jako šelma. třeba jako vlk. jak řikáš ty:) a vlk byl vybranej možná z toho důvodu, co řikáš ty, ale taky je prostě možný, že lidi použili tyhle (úžasný) zvířata, protože je v tý době neměli moc rádi. já mám jeden takovej starej snář a by ses divila, co všechno se ti stane, když vidíš ve snu vlka:D
Jo a mimochodem, viděla si prokletí králíkodlaka..?