Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svět Zvířat


Svět zvířat je podobný Světu lidskému.A přes to je úplně jiný.
Já mám ráda všechna zvířata od brouků,hadů přes vodní tvory až ke všem savcům.Ale je tam jedna výjímka mezi savci.Já nemám moc ráda primáty.Takové ty malé opičky s dlouhými ocásky jo, ale orangutany,gorily a šimpanze vážně nemusim.Nevím proč,možná protože jsou tak podobní lidem tedy spíše dětem.Taková neohrabaná stvoření.Ano mají velký mozek,ale to z nich ani z nás přece nedělá něco více než ostatní živočichy!
Lidé si ,,ovládli" Svět a primáty mají rádi,protože jim jsou tak podobní?Ale zase neřikám že jsou primáti něco méně než ostatní.Prostě podle mě má každé zvíře své plusy a mínusy.A lidé také.Je super,že máme zbraně a ničíme to co jsme dříve tak tvrdě postavili.A proč by jsme měli žít jednoduše,když to jde složitěji?
Na Světě zvířat je úžasná jeho jednoduchost a zároveň složitost.Vezmu teď v potaz třeba antilopu.Antilopa se narodí a putuje se svou mámou a stádem za vodou a potravou.Když jí najdou tak trávu spasou a vodu vypijí.A vydají se znovu na cestu za vodou a potravou.A takhle celý život.A na druhou stranu mají úžasně vyvinuté smysly.Antilopa se vesele pase a o kus dál se mladý lev učí lovit.Plíží se vysokou trávou a omylem šlápne na uschlou větvičku a ozve se křup.Tiché,ale antilopa ho slyší.Ví odkud zvuk vyšel a tak i ví,kde je lev.Je to pro ní varování,které jí zachrání život.A lev je další tři dny bez jídla.
A takhle to v přírodě chodí.Nějaké zvíře má výhodu na úkor druhého zvířete.Ale u lidí toto téměř vymizelo.To nás možná také odlišuje.
A ještě dotaz.Proč lidé chtějí aby se zvířata chovala jako lidé a naopak se nechovají lidé jako zvířata?Mám teď na mysli třeba to,že člověk zabíjí pro ,,radost".Proč?
Já už bych toto téma nějak ukončila.Budu sem dávat informace o různých zvířatech a od vás jakožto ,,diváků" bych chtěla váš názor na témata.Tak kdyby jste byli tak laskaví a do komentářů mi psali co by jste zde chtěli za zvířata a co vás o nich zajímá.

Děkuji vám moc za trpělivost!

EliškaObrazek
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář